O nás

Představení firmy

Představení firmy

Vážení obchodní partneři,

dovolte mi, abych Vás přivítal na internetové prezentaci společnosti EXPLAST, spol. s r.o. a seznámil Vás s naší činností a nabídkou.

EXPLAST je rodinnou firmou, která se od roku 1995 věnuje nákupu, prodeji a distribuci surovin pro plastikářskou výrobu – granulátů plastů - na území České republiky a Slovenska. V roce 2002 jsme založili sesterskou firmu EXPLAST Slovensko s.r.o. sloužící bezprostřednímu zajišťování rostoucí poptávky po našich granulátech ve Slovenské republice.

V naší nabídce najdete téměř všechny druhy termoplastů nejen pro běžné zpracovatelské technologie, jako je vstřikování, vytlačování a vyfukování, ale i pro některé speciální technologie, například rotační natavování, kompaundaci nebo povrchové nanášení. Z našich skladů v Čechách (Brandýs nad Labem, Praha), na Moravě (Mostkovice) a na Slovensku (Nitra, Trnava) jsme schopni dodat suroviny v množství od jednoho pytle až po kamion. Našimi zákazníky jsou zpracovatelé plastů na trzích střední a východní Evropy.

Spolupracujeme s několika evropskými i mimoevropskými výrobci polyolefinů, styrenových plastů a také technických plastů (mj. ExxonMobil Chemical, Versalis, LyondellBasell, Borealis, Chevron-Phillips, Rompetrol, Slovnaft/TVK, HIP Petrohemia a další).

V roce 2013, jako doplněk k naší stávající nabídce, jsme zahájili také prodej masterbatchí a procesních aditiv.

Na konci roku 2014 jsme získali od TÜV NORD CERT GmbH certifikát pro systém managementu kvality dle EN ISO 9001:2008, v roce 2017 jsme úspěšně absolvovali recertifikaci dle EN ISO 9001:2015.

Vedle přímých dodávek granulátů poskytujeme svým zákazníkům bezplatně poradenskou činnost při přípravě nových projektů a jejich materiálovém řešení.

Budu se těšit na brzké shledání s Vámi a spolupráci při výběru a dodávkách plastů.


Ing. Miloš Sova
Ředitel

Česky English